Druk 3D Skan 3D Modelowanie 3D Farmy Druku 3D 3D post-produkcja Wirtualna rzeczywistość Rozszerzona rzeczywistość Cięcie i grawerowanie laserowe Frezowanie CNC Rozwiązania dla biznesu i osób prywatnych Projektowanie Get Models Now

Marmurowa skała składa się zwykle ze splecionych mozaik kryształów węglanu, a charakterystyczne zawirowania i żyły są zazwyczaj spowodowane zanieczyszczeniami mineralnymi. Dzięki ręcznemu wykończeniu jesteśmy w stanie naśladować kamienne okładziny na wcześniej przygotowanej powierzchni modelu z druku 3D.

MARMUR

ALUMINIUM

Kluczowym aspektem w osiągnięciu efektu aluminium jest doskonałe wykończenie powierzchni. Efekt ten uzyskuje się poprzez nakładanie różnych substancji uzupełniających na powierzchnię druku 3D. Po ich oszlifowaniu możemy uzyskać efekty różnych odcieni aluminium, dostosowanych do potrzeb klienta.

MOSIĄDZ

Zastosowanie specjalnych mieszanek farb, lakierów i wosków pozwala uzyskać efekt mosiądzu na wydruku 3D. Technika zastosowana w naszych warsztatach poprodukcyjnych sprawia, że ​​podobieństwo obiektu do oryginału jest wyjątkowo dokładne. Proporcje cynku i stopów miedzi w mosiężnym przedmiocie mogą się różnić, dlatego zawsze dokładnie sprawdzamy, jaki odcień mosiądzu jest nam potrzebny.

Efekt brązu można uzyskać korzystając z gotowych materiałów z domieszką pyłu metalicznego lub w naszej hali postprodukcyjnej za pomocą mieszanek farb i lakierów. Z biegiem czasu oryginalne przedmioty z brązu pokrywają się odcieniem zielonej patyny wynikającej z procesu utleniania. Efekt ten może wystąpić naturalnie na filamentach z bronzefill’u lub może zostać uzyskany poprzez postprodukcję.

BRĄZ

PIASKOWIEC

Dzięki zastosowaniu specjalnego lakieru i metody piasku w sprayu uzyskujemy strukturę piaskowca z odzwierciedleniem szorstkości i porowatości. Odpowiednie zabarwienie druku 3D sprawia, że ​​przypomina on oryginalny materiał piaskowca lub może nadać mu niepowtarzalny odcień. Szorstkość może być określona przez specyfikę dodanego piasku.

PORCELANA

Zastosowanie naturalnych farb podkładowych, wypełniaczy oraz specjalnych lakierów pozwala na uzyskania efektu porcelany. W zależności od projektu możliwe jest tworzenie wzorów połączonych ze złoceniami. Efekty porcelany można łączyć z dekoracyjnymi przeszkleniami.

KAMIEŃ

Stylizacja modeli 3D dla każdego rodzaju kamienia jest taka sama jak w przypadku uzyskania efektu piaskowca. Czasami takie obiekty muszą być dostosowane do warunków zewnętrznych - w takich przypadkach przygotowujemy je nawet na najcięższe warunki pogodowe.

ZŁOTO

Aby uzyskać efekt złota w zależności od wymagań Klienta stosujemy różne techniki. Specjalne mieszanki farb decydują o niuansach kolorystycznych a lakiery pozwalają uzyskać głębszy efekt połysku lub zachować matowość, a także osiągnąć wygląd "starego złota".

Każdy rodzaj stali wygląda inaczej, w zależności od mieszanki stopów z której jest wykonana. Poprzez nakładanie wosków lub dodatkowych mieszanek farb na wydruki, "stalowe" przedmioty można stylizować tak, aby wyglądały jak świeże z fabryki lub stare, stalowe części.

STAL / METAL

W stylizacji srebra istnieje wiele metod uzyskiwania dobrych rezultatów końcowych. Dzięki metodom płatkowania srebrem lub poprzez użycie specjalnych farb ze srebrnymi cząstkami można uzyskać ciekawe mniej lub bardziej błyszczące efekty. Dodanie specjalnych wosków i dodatkowych mieszanek farb daje nam efekt starego srebrne z szarym osadem często spotykanym na starych sztućcach lub srebrnych figurkach.

SREBRO

Efekt drewna można uzyskać na dwa różne sposoby. Możemy użyć filamentów drewnopodobnych, takich jak różne odcienie woodfilu, które są filamentami PLA z pewnym procentem pulpy lub włókien drzewnych. Lub możemy wywołać efekt drewna w naszej hali postprodukcji poprzez nakładanie warstw proszków drewnopodobnych i mieszanek farb i lakierów. Drewniane stylizacje i filamenty drewnopodobne można woskować i olejować, aby uzyskać pożądany wygląd.

DREWNO

Pożądany efekt miedzi na wydruku 3D uzyskujemy poprzez poddanie obiektu specjalnym zabiegom. Używamy do tego między innymi farb i lakierów zawierających naturalne cząstki miedzi, dzięki czemu warstwa zewnętrzna zachowuje naturalne właściwości materiału.
Miedź nie reaguje z wodą, ale powoli reaguje z atmosferycznym tlenem, tworząc warstwę brązowo-czarnego tlenku miedzi, którą możemy naśladować, gdy chcemy stworzyć stare miedziane przedmioty

MIEDŹ

GIPS

Do uzyskania efektu gipsu stosujemy naturalne kleje i różne rodzaje kredy. Innym terminem stosowanym do nazywania tego materiału jest masa gruntowa, która jest również często używana do wytwarzania dekoracji reliefowych, a nie tylko płaskich powierzchni. Niektóre druki 3D można stylizować w taki sposób, aby naśladowały ręcznie robione sztukaterie na ścianach lub innych przedmiotach. W razie potrzeby pokrycie kredowe można utwardzić specjalnym lakierem na zewnętrznej warstwie, dzięki czemu staje się bardziej wolny od kurzu.

TECHNIKI MIESZANE

Jedną z najpopularniejszych metod stosowanych przez nas podczas poddawania wydruku 3D zabiegom post-produkcyjnym są techniki mieszane, które polegają na łączeniu ze sobą kilku lub kilkunastu działań. Taka metoda pozwala na uzyskanie dowolnego, ciekawego i niepowtarzalnego efektu końcowego.

Modele 3D montowane z oświetleniem, takie jak makiety przemysłowe lub architektoniczne, pozwalają zobaczyć zupełnie inną perspektywę tego samego obiektu. Ponadto taki model nabiera realistycznego charakteru, co czyni go bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych klientów. Stałe światło, efekty specjalne lub symulacja pogodowa mogą być uzyskane poprzez odpowiednią elektronikę i umiejscowienie oświetlenia.

3D Post-produkcja

PODŚWIETLANE WYDRUKI

Wydrukowane obiekty 3D nie muszą być nudnymi i statycznymi wydrukami. Możemy tworzyć modele, które mają ruchome elementy w jednym wydruku lub konstruować ruchome schematy części poprzez montaż częściowy. Możemy drukować duże modele, a ich części mogą być oznaczane chipami NFC do odczytu. Ekrany można montować lub zanurzać w modelach, a dzięki elektronice możemy tworzyć całkowicie interaktywne doświadczenia.

INTERAKTYWNE WYDRUKI 3D

SPERSONALIZOWANA STYLIZACJA

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego z naszych klientów jesteśmy w stanie zaproponować nietypowe rozwiązania i oryginalne wykończenia, które z pewnością spotkają się z Państwa uznaniem i przyciągną uwagę potencjalnych klientów i inwestorów.


Powiedz nam, czego potrzebujesz.

3D Post-produkcja

Get Models Now

- Powrót na górę -

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Google+ - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle
  • Instagram - Black Circle